Sepetim (0) Toplam: 0,00TL
%15
Ekonominin Temelleri I-II Mehmet Dikkaya

Ekonominin Temelleri I-II

Liste Fiyatı : 70,00TL
İndirimli Fiyat : 59,50TL
Kazancınız : 10,50TL
Taksitli fiyat : 5 x 12,55TL
Havale/EFT ile : 58,31TL
9786257483179
599406
Ekonominin Temelleri I-II
Ekonominin Temelleri I-II
Savaş Kitap-Ders Kitapları
59.50

Ekonominin Temelleri I-II

Prof. Dr. Mehmet Dikkaya

Doç. Dr. Deniz Özyakışır


Birinci Kısım:
Mikro Ekonominin Temelleri

İktisadın Evrensel Yasaları Talep Teorisi
Arz Teorisi
Piyasa Dengesi
Tüketici Davranışları Teorisi
Üretim Teorisi
Maliyet Teorisi
Piyasalar Ve Tam Rekabet Piyasası
Monopolcü Rekabet, Oligopol Ve Monopol Piyasaları
Monopolcü Rekabet Piyasası
Oligopol Piyasası
Monopol (Tekel) Piyasası
Faktör Piyasası Ve Genel Denge Analizi
Faktör Piyasaları
Genel Denge Analizi

İkinci Kısım:
Makro Ekonominin Temelleri 

Makro İktisadın Tarihçesi Ve Milli Gelir Kavramları
İstihdam Ve İşsizlik
Enflasyon
Toplam Harcama Yaklaşımı
Toplam Talep - Toplam Arz Analizi (Ad-As)
Keynesyen Denge Modelleri
Para Teorisi Ve Politikası
Uluslararası İktisat
İktisadi Büyüme
İktisadi Kalkınma
Cevap Anahtarları
Ekonomi Sözlüğü
İndeks

BEŞİNCİ BASKI İÇİN ÖNSÖZ
 

Neden “Ekonominin Temelleri”?

İktisat (ekonomi) bir sosyal bilim olmasının yanı sıra, içeriği itibariyle aslında insanoğlunun sıradan günlük yaşamını konu almaya çalışır. Bunu yaparken, basitleştirmek ve akla yatkınlaştırmak için değişik sayısal ifadeler ve geometrik şekillerden yararlanır. Alfred Marshall, iktisadı tanımlarken, “İnsanoğlunun normal yaşamındaki sıradan ilişkilerini inceleyen bir bilim dalı” ifadesini kullanmıştır. Peki, insanların gündelik ilişkilerini inceleyen bu bilim dalı, üniversite öğrencilerine neden bu kadar zor ve karmaşık görünmektedir?  Bunun sebebi, iktisadı öğrenmeye çalışırken kullanılan kaynaklar olabilir. Çünkü hedefimize kolay ulaşmak istediğimizde, elimizdeki kılavuzun kalitesi son derece önemli olur.
Nitekim iktisat dersleri alan öğrencilerden duyduğumuz şikâyetlerden, sorunun temelinde işlerini kolaylaştıracak bir kılavuz sorunu olduğu anlaşılmaktadır. Türkiye’de İİBF’lerde iktisat eğitim genellikle 4 yıl sürer. Bu durumu 4 katlı bir binaya benzetirsek, temeli sağlam olan bir binanın 1. katında oturan kişi kendini daha güvende hissederek 2. katın temelini atar. Yine sağlam temele dayalı olarak 3. kat ve ardından 4. kat inşa edilir. Burada zirveye ulaşmanın ön koşulu sağlam temellere dayanmaktır. Sadece iktisat öğrencilerinin değil sosyal ve mühendislik bilimlerindeki pek çok bölümde okuyan tüm öğrencilerin böyle bir temele sahip olmalarında büyük yarar vardır. Ekonomi, her şeyden önce hayatın kendisi olduğu için, bu mantığı elde etmek isteyen herhangi meraklı bir okuyucu için de bu kitap öğretici nitelikler taşımaktadır.
Bu çerçeveye giren öğrencilerin geleceklerinin güvencesi de sağlam temellere dayalı bir iktisat eğitimidir. Bu yüzden kitabın adı, her ne kadar içeriği diğer çalışma metinlerine yakın olsa da benzerlerinden farklı olarak “İktisada Giriş” yerine “Ekonominin Temelleri I-II” olarak düşünülmüştür. Sloganımız, “İktisadı kolay ve anlaşılır bir biçimde öğrenerek yukarı çıkın!” şeklindedir. Bu nedenle bu kitabı iktisat öğrenmek isteyenlerin şevkini kırmadan konuyu sevmelerini sağlayacak bir sadelik ve içerikte hazırlamaya çalıştık. Konuların sade bir dil ve öğrencinin kolayca anlayabileceği güncel örneklerle anlatıldığı bu kitabın temel amacı, öğrencileri iktisat denizinde yüzdürmek değil, denizin üstünde sağlam tutup yüzmeyi öğrenmelerine yardımcı olmaktır.
 

BU KİTABI FARKLI KILAN TEMEL ÖZELLİKLER
Her konuya ilgili karikatürlerle giriş yapması: Mizah sanatı, toplumsal gerçeklerin anlaşılmasında olduğu gibi, teorik konuların anlaşılmasında da yardımcı rolü üstlenir. Bu anlamda, bölüm başlarında sunulan karikatürler, her bölümün kısa bir mizahi açıklamasını oluşturmaktadır.
Bölüm sonu özetlerin bulunması: Bu özetle, her bölümü kısaca tekrar etme ve anlaşılmayan kavram ve konulara tekrar göz atma imkânı ortaya çıkacağı umulmaktadır.
Her bölüm sonunda 20 adet çoktan seçmeli soruya yer verilmesi: Bu çalışma soruları arasında, başta KPSS olmak üzere mesleki sınavlarda sorulmuş sorulara da yer verilmektedir. Bu sorular şimdiden çözmeye başlanarak mesleki sınavların sanıldığı kadar zor olmadığı anlaşılabilecektir.
Kitap sonunda Türkçe-İngilizce terimler ile açıklamalı kısa ekonomi sözlüğünün bulunması: Bu sözlük, metin içinde yer yer açıklanan terim ve kavramların kısa açıklamasından ibaret olup oldukça öğreticidir.
İndeks kelimeleri listesi: Kitabın sonunda yine, iktisatla ilgili özel isim ve kavramların kitabın hangi sayfalarında nasıl bir kapsamda geçtiğini belirten bu kelimeler, konularla ilgili boşluğa düştüğünüzde çok işinize yarayacaktır.
Her bölümün powerpoint (slayt) sunumunun olması: Günümüz dünyası aynı zamanda gösteri çağıdır. Bu nedenle hem konular hem şekil, grafik ve denklemler ekrana yansıtılacak slaytlarla daha net görülebilir.
YouTube üzerinden sunu videolar, konu anlatımları ve sınav sorularının yayınlanması: Kitabın sunuları, kitaptaki bazı konular ve sınavlarda sorulan sorular açıklamalı cevaplarıyla birlikte video paylaşım kanalı YouTube üzerinden yayınlandı. İKTİSAT KÜLLİYAT YouTube Kanalı üzerinden bu materyallere kolayca ulaşılabilir. Başta öğrenciler olmak üzere tüm okuyucular, dersi dikkatlice dinledikten sonra kitabı okuyup bu videoları izleyerek konuyu pekiştirebilirler.
Kısa bölüm özetleri, öğrencilerin bir çırpıda bölümün geneline dair özet bilgi edinmelerini kolaylaştırmaktadır. Bölüm sonlarındaki çoktan seçmeli örnek sorular hem konuların pekişmesine yardımcı olacak hem de kurum sınavları ve mesleki sınavlara (KPSS, Uzmanlık, Müfettişlik vb.) hazırlanan öğrencilere, bu sorularla ilgili önemli ipuçları vermektedir.
Kitabın sonunda yer alan Sözlük ise öğrencilerin yabancı oldukları iktisadi terim ve kavramları kısa tanımlarıyla, üstelik İngilizce karşılıklarıyla birlikte öğrenmelerini sağlamaktadır. İktisadi terimlerin İngilizce karşılıklarının öğrenilmesi, öğrencilere Mesleki İngilizce derslerinde de önemli avantajlar sağlayacaktır. Ekonominin Temelleri I-II, Meslek Yüksek
Okullarının İktisadi ve İdari Programları ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinde okutulan, “İktisada Giriş”, “Mikro İktisada Giriş” “Makro İktisada Giriş” dersleri yanı sıra, Sosyoloji, Endüstri Mühendisliği, Sağlık Bilimleri Yönetimi gibi pek çok bölümde okutulan “Genel Ekonomi”, “Temel Ekonomi” gibi dersler için de kaynak kitap niteliğindedir.
Bu kitap, toplam 400 adet çoktan seçmeli soru içerdiği için bir anlamda mesleki sınavlara hazırlık (İktisat Soru Bankası) kitabı olma niteliği de taşımaktadır. Kısacası hem bir ders kitabı hem terimler sözlüğü, hem de soru bankası olarak üç amaca hizmet edecek şekilde tasarlanmıştır.

  
KİTABI OKUYAN ÖĞRENCİLERE NOTLAR
Bölümleri okurken anlaşılamayan konu, ifade, grafik veya şekille karşılaşınca lütfen editörlerle (mdikkaya@yahoo.com ve dozyakisir@gmail.com) hiç çekinmeden irtibata geçiniz. Bu iletişimle hem kendinize hem de kitabın gelişmesine önemli katkılar sağlayacaksınız.  
Lütfen kitabın orijinal baskısına sahip olunuz. Zaten çok uygun koşullarda ve öğrenci yararı gözetilerek sunulan satış fiyatı, başka pek çok benzer kitaba göre oldukça uygundur. Yıllardır ders kitaplarının, öğrencinin bütçesini aşan fiyatlarda satışa çıkarılması konusunda mücadele etmiş ve öğrenciler adına yayınevleri ile sıkı pazarlıklar yapmış öğretim elemanları olarak bu konunun sizin için ne kadar önemli olduğunun kesinlikle farkındayız.​

KİTABI OKUTAN ÖĞRETİM ELEMANLARINA NOTLAR

Lütfen, muğlak gibi görünen tüm konu, ifade, şekil veya sorular için, ilgili bölüm yazarı ve editörlerle e-mail aracılığıyla irtibata geçiniz.
Editörlere e-mail yoluyla ulaşarak anlatımı kolaylaştıran ve dersi öğreten öğretim elemanları için hazırlanmış sunuları talep ediniz. Bu sunular sürekli güncellenerek istifadenize sunulmaktadır.
Kitapla ilgili yeterli okuma yapan öğrencilerinizi, İktisat Külliyat YouTube Kanalı’nda mevcut sunu-videoları izlemeleri için yönlendirmenizde yarar bulunmaktadır. Bazı konularda hem sizin değerli çabalarınızı desteklemek hem de başka bir ağızdan konuyu içselleştirmeye çalışmak açısından konu açıklamalı videolar kanalda sunulmuştur.


En büyük dileğimiz, ekonomiyi giriş düzeyinde etkin bir şekilde vermek isteyen öğretim elamanlarına yardımcı olmaktır. Kitaptaki bölümlerin akademik etik kapsamında taşıdığı sorumluluklar bölüm yazarlarına ait olup, teknik ve düzenleme sorumluluğu editörlerindir. Kitaba katkı sunan kıymetli akademisyenler başta olmak üzere, bölümlerin okunmasında emeği geçen Fatma P. EŞSİZ, M. Gökhan ÖZDEMİR, Ayşegül DURUCAN ve Mehmet ÖKSÜZKAYA’ya sonsuz teşekkür ediyoruz.
Bu kitap vesilesiyle, onlara ayırmamız gereken zamandan kullanmak zorunda kaldığımız ailemizin kıymetli fertlerine de anlayış ve hoşgörüleri için teşekkürlerimizi sunarız.

Editörler
Prof. Dr. Mehmet DİKKAYA ve Doç. Dr. Deniz ÖZYAKIŞIR
mdikkaya@yahoo.com - dozyakisir@gmail.com
Ankara, Eylül 2021

 • Açıklama
  • Ekonominin Temelleri I-II

   Prof. Dr. Mehmet Dikkaya

   Doç. Dr. Deniz Özyakışır


   Birinci Kısım:
   Mikro Ekonominin Temelleri

   İktisadın Evrensel Yasaları Talep Teorisi
   Arz Teorisi
   Piyasa Dengesi
   Tüketici Davranışları Teorisi
   Üretim Teorisi
   Maliyet Teorisi
   Piyasalar Ve Tam Rekabet Piyasası
   Monopolcü Rekabet, Oligopol Ve Monopol Piyasaları
   Monopolcü Rekabet Piyasası
   Oligopol Piyasası
   Monopol (Tekel) Piyasası
   Faktör Piyasası Ve Genel Denge Analizi
   Faktör Piyasaları
   Genel Denge Analizi

   İkinci Kısım:
   Makro Ekonominin Temelleri 

   Makro İktisadın Tarihçesi Ve Milli Gelir Kavramları
   İstihdam Ve İşsizlik
   Enflasyon
   Toplam Harcama Yaklaşımı
   Toplam Talep - Toplam Arz Analizi (Ad-As)
   Keynesyen Denge Modelleri
   Para Teorisi Ve Politikası
   Uluslararası İktisat
   İktisadi Büyüme
   İktisadi Kalkınma
   Cevap Anahtarları
   Ekonomi Sözlüğü
   İndeks

   BEŞİNCİ BASKI İÇİN ÖNSÖZ
    

   Neden “Ekonominin Temelleri”?

   İktisat (ekonomi) bir sosyal bilim olmasının yanı sıra, içeriği itibariyle aslında insanoğlunun sıradan günlük yaşamını konu almaya çalışır. Bunu yaparken, basitleştirmek ve akla yatkınlaştırmak için değişik sayısal ifadeler ve geometrik şekillerden yararlanır. Alfred Marshall, iktisadı tanımlarken, “İnsanoğlunun normal yaşamındaki sıradan ilişkilerini inceleyen bir bilim dalı” ifadesini kullanmıştır. Peki, insanların gündelik ilişkilerini inceleyen bu bilim dalı, üniversite öğrencilerine neden bu kadar zor ve karmaşık görünmektedir?  Bunun sebebi, iktisadı öğrenmeye çalışırken kullanılan kaynaklar olabilir. Çünkü hedefimize kolay ulaşmak istediğimizde, elimizdeki kılavuzun kalitesi son derece önemli olur.
   Nitekim iktisat dersleri alan öğrencilerden duyduğumuz şikâyetlerden, sorunun temelinde işlerini kolaylaştıracak bir kılavuz sorunu olduğu anlaşılmaktadır. Türkiye’de İİBF’lerde iktisat eğitim genellikle 4 yıl sürer. Bu durumu 4 katlı bir binaya benzetirsek, temeli sağlam olan bir binanın 1. katında oturan kişi kendini daha güvende hissederek 2. katın temelini atar. Yine sağlam temele dayalı olarak 3. kat ve ardından 4. kat inşa edilir. Burada zirveye ulaşmanın ön koşulu sağlam temellere dayanmaktır. Sadece iktisat öğrencilerinin değil sosyal ve mühendislik bilimlerindeki pek çok bölümde okuyan tüm öğrencilerin böyle bir temele sahip olmalarında büyük yarar vardır. Ekonomi, her şeyden önce hayatın kendisi olduğu için, bu mantığı elde etmek isteyen herhangi meraklı bir okuyucu için de bu kitap öğretici nitelikler taşımaktadır.
   Bu çerçeveye giren öğrencilerin geleceklerinin güvencesi de sağlam temellere dayalı bir iktisat eğitimidir. Bu yüzden kitabın adı, her ne kadar içeriği diğer çalışma metinlerine yakın olsa da benzerlerinden farklı olarak “İktisada Giriş” yerine “Ekonominin Temelleri I-II” olarak düşünülmüştür. Sloganımız, “İktisadı kolay ve anlaşılır bir biçimde öğrenerek yukarı çıkın!” şeklindedir. Bu nedenle bu kitabı iktisat öğrenmek isteyenlerin şevkini kırmadan konuyu sevmelerini sağlayacak bir sadelik ve içerikte hazırlamaya çalıştık. Konuların sade bir dil ve öğrencinin kolayca anlayabileceği güncel örneklerle anlatıldığı bu kitabın temel amacı, öğrencileri iktisat denizinde yüzdürmek değil, denizin üstünde sağlam tutup yüzmeyi öğrenmelerine yardımcı olmaktır.
    

   BU KİTABI FARKLI KILAN TEMEL ÖZELLİKLER
   Her konuya ilgili karikatürlerle giriş yapması: Mizah sanatı, toplumsal gerçeklerin anlaşılmasında olduğu gibi, teorik konuların anlaşılmasında da yardımcı rolü üstlenir. Bu anlamda, bölüm başlarında sunulan karikatürler, her bölümün kısa bir mizahi açıklamasını oluşturmaktadır.
   Bölüm sonu özetlerin bulunması: Bu özetle, her bölümü kısaca tekrar etme ve anlaşılmayan kavram ve konulara tekrar göz atma imkânı ortaya çıkacağı umulmaktadır.
   Her bölüm sonunda 20 adet çoktan seçmeli soruya yer verilmesi: Bu çalışma soruları arasında, başta KPSS olmak üzere mesleki sınavlarda sorulmuş sorulara da yer verilmektedir. Bu sorular şimdiden çözmeye başlanarak mesleki sınavların sanıldığı kadar zor olmadığı anlaşılabilecektir.
   Kitap sonunda Türkçe-İngilizce terimler ile açıklamalı kısa ekonomi sözlüğünün bulunması: Bu sözlük, metin içinde yer yer açıklanan terim ve kavramların kısa açıklamasından ibaret olup oldukça öğreticidir.
   İndeks kelimeleri listesi: Kitabın sonunda yine, iktisatla ilgili özel isim ve kavramların kitabın hangi sayfalarında nasıl bir kapsamda geçtiğini belirten bu kelimeler, konularla ilgili boşluğa düştüğünüzde çok işinize yarayacaktır.
   Her bölümün powerpoint (slayt) sunumunun olması: Günümüz dünyası aynı zamanda gösteri çağıdır. Bu nedenle hem konular hem şekil, grafik ve denklemler ekrana yansıtılacak slaytlarla daha net görülebilir.
   YouTube üzerinden sunu videolar, konu anlatımları ve sınav sorularının yayınlanması: Kitabın sunuları, kitaptaki bazı konular ve sınavlarda sorulan sorular açıklamalı cevaplarıyla birlikte video paylaşım kanalı YouTube üzerinden yayınlandı. İKTİSAT KÜLLİYAT YouTube Kanalı üzerinden bu materyallere kolayca ulaşılabilir. Başta öğrenciler olmak üzere tüm okuyucular, dersi dikkatlice dinledikten sonra kitabı okuyup bu videoları izleyerek konuyu pekiştirebilirler.
   Kısa bölüm özetleri, öğrencilerin bir çırpıda bölümün geneline dair özet bilgi edinmelerini kolaylaştırmaktadır. Bölüm sonlarındaki çoktan seçmeli örnek sorular hem konuların pekişmesine yardımcı olacak hem de kurum sınavları ve mesleki sınavlara (KPSS, Uzmanlık, Müfettişlik vb.) hazırlanan öğrencilere, bu sorularla ilgili önemli ipuçları vermektedir.
   Kitabın sonunda yer alan Sözlük ise öğrencilerin yabancı oldukları iktisadi terim ve kavramları kısa tanımlarıyla, üstelik İngilizce karşılıklarıyla birlikte öğrenmelerini sağlamaktadır. İktisadi terimlerin İngilizce karşılıklarının öğrenilmesi, öğrencilere Mesleki İngilizce derslerinde de önemli avantajlar sağlayacaktır. Ekonominin Temelleri I-II, Meslek Yüksek
   Okullarının İktisadi ve İdari Programları ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinde okutulan, “İktisada Giriş”, “Mikro İktisada Giriş” “Makro İktisada Giriş” dersleri yanı sıra, Sosyoloji, Endüstri Mühendisliği, Sağlık Bilimleri Yönetimi gibi pek çok bölümde okutulan “Genel Ekonomi”, “Temel Ekonomi” gibi dersler için de kaynak kitap niteliğindedir.
   Bu kitap, toplam 400 adet çoktan seçmeli soru içerdiği için bir anlamda mesleki sınavlara hazırlık (İktisat Soru Bankası) kitabı olma niteliği de taşımaktadır. Kısacası hem bir ders kitabı hem terimler sözlüğü, hem de soru bankası olarak üç amaca hizmet edecek şekilde tasarlanmıştır.

     
   KİTABI OKUYAN ÖĞRENCİLERE NOTLAR
   Bölümleri okurken anlaşılamayan konu, ifade, grafik veya şekille karşılaşınca lütfen editörlerle (mdikkaya@yahoo.com ve dozyakisir@gmail.com) hiç çekinmeden irtibata geçiniz. Bu iletişimle hem kendinize hem de kitabın gelişmesine önemli katkılar sağlayacaksınız.  
   Lütfen kitabın orijinal baskısına sahip olunuz. Zaten çok uygun koşullarda ve öğrenci yararı gözetilerek sunulan satış fiyatı, başka pek çok benzer kitaba göre oldukça uygundur. Yıllardır ders kitaplarının, öğrencinin bütçesini aşan fiyatlarda satışa çıkarılması konusunda mücadele etmiş ve öğrenciler adına yayınevleri ile sıkı pazarlıklar yapmış öğretim elemanları olarak bu konunun sizin için ne kadar önemli olduğunun kesinlikle farkındayız.​

   KİTABI OKUTAN ÖĞRETİM ELEMANLARINA NOTLAR

   Lütfen, muğlak gibi görünen tüm konu, ifade, şekil veya sorular için, ilgili bölüm yazarı ve editörlerle e-mail aracılığıyla irtibata geçiniz.
   Editörlere e-mail yoluyla ulaşarak anlatımı kolaylaştıran ve dersi öğreten öğretim elemanları için hazırlanmış sunuları talep ediniz. Bu sunular sürekli güncellenerek istifadenize sunulmaktadır.
   Kitapla ilgili yeterli okuma yapan öğrencilerinizi, İktisat Külliyat YouTube Kanalı’nda mevcut sunu-videoları izlemeleri için yönlendirmenizde yarar bulunmaktadır. Bazı konularda hem sizin değerli çabalarınızı desteklemek hem de başka bir ağızdan konuyu içselleştirmeye çalışmak açısından konu açıklamalı videolar kanalda sunulmuştur.


   En büyük dileğimiz, ekonomiyi giriş düzeyinde etkin bir şekilde vermek isteyen öğretim elamanlarına yardımcı olmaktır. Kitaptaki bölümlerin akademik etik kapsamında taşıdığı sorumluluklar bölüm yazarlarına ait olup, teknik ve düzenleme sorumluluğu editörlerindir. Kitaba katkı sunan kıymetli akademisyenler başta olmak üzere, bölümlerin okunmasında emeği geçen Fatma P. EŞSİZ, M. Gökhan ÖZDEMİR, Ayşegül DURUCAN ve Mehmet ÖKSÜZKAYA’ya sonsuz teşekkür ediyoruz.
   Bu kitap vesilesiyle, onlara ayırmamız gereken zamandan kullanmak zorunda kaldığımız ailemizin kıymetli fertlerine de anlayış ve hoşgörüleri için teşekkürlerimizi sunarız.

   Editörler
   Prof. Dr. Mehmet DİKKAYA ve Doç. Dr. Deniz ÖZYAKIŞIR
   mdikkaya@yahoo.com - dozyakisir@gmail.com
   Ankara, Eylül 2021

   Stok Kodu
   :
   9786257483179
   Boyut
   :
   16x24
   Baskı
   :
   5
   Basım Tarihi
   :
   2021
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   1.Hamur
 • Taksit Seçenekleri
  • Axess Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   59,50   
   59,50   
   2
   30,61   
   61,23   
   3
   20,61   
   61,82   
   4
   15,60   
   62,42   
   5
   -   
   -   
   Cardfinans
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   59,50   
   59,50   
   2
   30,64   
   61,29   
   3
   20,63   
   61,88   
   4
   15,62   
   62,48   
   5
   12,55   
   62,77   
   Bonus Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   59,50   
   59,50   
   2
   30,64   
   61,29   
   3
   20,63   
   61,88   
   4
   15,62   
   62,48   
   5
   12,55   
   62,77   
   Paraf Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   59,50   
   59,50   
   2
   30,64   
   61,29   
   3
   20,63   
   61,88   
   4
   15,62   
   62,48   
   5
   12,55   
   62,77   
   Maximum Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   59,50   
   59,50   
   2
   30,64   
   61,29   
   3
   20,63   
   61,88   
   4
   15,62   
   62,48   
   5
   12,55   
   62,77   
   World Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   59,50   
   59,50   
   2
   30,64   
   61,29   
   3
   20,63   
   61,88   
   4
   15,62   
   62,48   
   5
   12,55   
   62,77   
   Diğer Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   59,50   
   59,50   
   2
   -   
   -   
   3
   -   
   -   
   4
   -   
   -   
   5
   -   
   -   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat